Samsung A13 5G

Samsung A13 5G

Samsung Galaxy A13 5G posiada procesor 8 rdzeniowy MediaTek Dimensity 700, dzięki któremu telefon poradzi sobie ze wszystkimi typowymi zadaniami bardzo płynnie, a nawet z grami. Jest to duże usprawnienie w stosunku do wersji A13 4G, który posiadał procesor Samsung Exynos 850.

Samsung A13 5G
Samsung A13 5G

Obydwa modele posiadają pojemną baterię o pojemności 5,000 mAh.
Ekran A13 5G to panel PLS LCD o rozdzielczości 720 x 1600 (HD+) z 16 milionami kolorów i odświeżaniem 90Hz.
Pamięć samrtfonu to 4GB RAM oraz 64GB pamięci masowej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD do 1TB.
Pamięć RAM można „rozszerzyć” za pomocą funkcji RAM Plus, która rezerwuje fragment pamięci masowej.

Ten telefon z Androidem posiada tanią plastikową obudowę, która przyciąga odciski palców, ale za to dobrze leży w dłoni. Spasowanie elementów jest dobre, nic nie trzeszczy, obudowa sprawia wrażenie solidnej. Na dole telefonu jest głośnik, złącze USB-C oraz wyjście słuchawkowe. Z lewej strony jest tacka na kartę microSD i dwie karty nano SIM.
Z prawej strony znajdują się klawisze głośności oraz klawisz blokady na którym znajduje się czytnik linii papilarnych.

Samsung A13 5G
Samsung A13 5G


Telefon posiada trzy aparaty z tyłu obudowy, główny o rozdzielczości 50MP, macro 2MP, aparat głębi ostrości również 2MP. Aparat przedni ma 5MP. Pomimo 3 aparatów, na codzień będziemy wykorzystywać tylko główny obiektyw z rozdzielczością 50MP, który daje dobre zdjęcia. Trudności mogą sprawiać sceny z wysokim kontrastem, ponieważ zakres dynamiki tonalnej nie jest mocną stroną aparatu. Biorąc pod uwagę cenę telefonu, aparat można uznać za dobry.

W przypadku tanich telefonów potrzebujesz urządzenia, które może obsługiwać wszystkie Twoje ulubione aplikacje i gry bez przycinania i opóźnień. Mediatek Dimensity 700 wewnątrz Galaxy A13 5G z powodzeniem realizuje to zadanie.
Aplikacje otwierają się stosunkowo szybko, przełączanie się między nimi jest gładkie.


Trochę rozczarowuje ekran – jest to panel LCD o niskiej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania ekranu 90 Hz.
Pomimo tego interakcja z wyświetlaczem jest dość płynna. Ale jeśli przyjrzysz się uważnie, wszystko może wydawać się niewyraźne. Nie wpływa to znacząco na wrażenia z korzystania z telefonu, ale wadą jest słaba jasność ekranu.
Odczytywanie zawartości ekranu na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym może być trudne.


Szybki procesor, wystarczający aparat, duży akumulator, znośny ekran – wszystkie te cechy sprawiają, że Samsung Galaxy A13 5G to dobry wybór w swoim przedziale cenowym.
Jestem pewien, że to uszczęśliwi większość ludzi.