Monitor LG Ultra Wide 29WL500

LG Ultra Wide 29WL500

Ze względu na proporcje ekranu wydaje się być dobrym rozwiązaniem do biura, domu, a może i nawet dla gracza? Sprawdzimy.

Montaż

Montaż monitora wymaga użycia śrubokręta. Do przykręcenia są dwie śruby mocujące nogę do monitora. Podstawa monitora posiada już przymocowaną śrubę, którą przykręcimy bez użycia narzędzi. Po zmontowaniu można przystąpić do ustawienia monitora, który umożliwia regulację tylko kąta pochylenia. Jest to niewielki minus, do pełnej wygody przydałaby się jeszcze regulacja wysokości.

Funkcjonalność

Cały monitor wygląda bardzo nowocześnie i atrakcyjnie. Przy wyłączonym ekranie wydaje się być bezramkowy z trzech stron. Dolna listwa jest już znacząco grubsza, ale mimo tego prezentuje się bardzo dobrze. Menu obsługuje się bardzo wygodnie za pomocą joystickia. Jak dla mnie jest to lepsze rozwiązanie niż sterowanie za pomocą kompletu przycisków. Do dyspozycji mamy dwa złącza hdmi, wyjście słuchawkowe oraz wejście zasilania za pomocą dołączonego zasilacza.

Dwa porty HDMI, wyjście słuchawkowe, zasilanie

Rozdzielczość 2560 na 1080 pixeli polepszy komfort pracy z aplikacjami biurowymi, środowiskami programistycznymi, a nawet z przeglądaniem Internetu. Ultra szeroki ekran poszerzy również pole widzenia w grach obsługujących takie proporcje ekranu. Na pewno w biurze taki monitor nie zastąpi dwóch monitorów ustawionych obok siebie, ale już wymieniając jeden z tych dwóch monitorów polepszymy sobie komfort pracy.

Równomierne podświetlenie panelu

Monitor z ustawieniami producenta zastanymi prosto po wyjęciu z pudełka charakteryzuje się mniejszą jasnością niż inne monitory w tym przedziale cenowym. Plusem jest równomierne podświetlenie ekranu. Przy czarnym tle nie widać wycieków światła, co docenimy oglądając filmy i odpalając gry.

Po lewej MSI GP72MVR, po prawej LG 29WL500

Oceniając parametry organoleptycznie nie można mieć zastrzeżeń do odświeżania, kontrastu, latencji oraz palety kolorów. Biorąc pod uwagę cenę, parametry oraz wielkość ultra szeroki monitor od LG do dobra propozycja dla biura i domu.